Jesteśmy grupą znajomych, których połączyła chęć wspólnego tworzenia i koncertowania. Twórczość naszego zespołu to wypadkowa muzycznych inspiracji, z których powstaje trudna do zamknięcia w ramach jednego gatunku tkanina. W naszej muzyce możesz zatem odkryć elementy soulu i funky, jak i wycieczki w stronę nowoczesnych brzmień typu ambient czy fusion. Dla nas muzyka jest czystą kartką, którą można dowolnie zapisać – w naszej twórczości nie ma granic, podziałów i szufladkowania.

Klatka z klipu "The Perfect One" 8 - N1 Films

W lutym 2019 roku wydana nasza pierwsza EPka, na której znalazło się 5 autorskich kompozycji. Płyta jest dostępna w serwisach streaming’owych, natomiast wielbiciele płyt CD mogą nabyć ją na stronie zespołu oraz w trakcie koncertów.

W grudniu 2018 roku ukazał się pierwszy teledysk do naszej autorskiej kompozycji zatytułowanej „The Perfect One”. Piosenka jest zainspirowana muzyką lat 70-tych i efektem fascynacji twórczością takich artystów jak Marvin Gaye, Otis Redding czy All Green.

W 2018 roku spotkał nas wielki zaszczyt – Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek przyznała naszemu zespołowi Natamaran tytuł „Osobowość Ostrowskiej Kultury”.

Od czasu wydania Epki pracowaliśmy nad materiałem na pierwszą płytę długogrającą, które niedawno zarejestrowaliśmy w Studiu Monochrom. Płyta ujrzy światło dzienne w marcu 2021 roku. 

Klatka z klipu "The Perfect One" 1 - N1 Films

Nazwa Natamaran powstała z połączenia imion: wokalistki Natalii Iwanek i grającego na instrumentach klawiszowych Marka Nowakowskiego. Można ją również interpretować jako tworzenie morza dźwięków. Nad aranżacjami pracujemy w składzie z gitarzystą Piotrem Walerowskim i perkusistą Przemysławem Haskiem. Naszą muzyczną twórczość uzupełniają teksty Anny Matysiak.

Klatka z klipu "The Perfect One" 3 - N1 Films

Znajdziecie nas w sieci!

Jeśli spodobała Wam się nasza twórczość i chcecie mieć naszą muzykę zawsze przy sobie to dodajcie nas do swojej playlisty na Soundcloud, I-tunes lub Apple Music.  Natomiast jeśli chcecie śledzić nas na bieżąco to wlatujcie na FB, Instagram i Youtube!